КОКТЕЙЛЬ «ДАЙКІРІ»

Дайкірі є коктейлем кубинського походження. Це один з найпопулярніших напоїв, пропонованих сучасними барами і клубами. Як і інші коктейлі, дайкірі простий в приготуванні, його легко можна зробити в домашніх умовах. Найголовніше, запастися необхідними компонентами, терпінням і фантазією.

Для прихильників здорового способу життя існує безалкогольна версія, яка не містить в своєму складі рому – основного компонента класичного дайкірі. Також широко поширені рецепти з додаванням фруктових соків, наприклад, полуничного, персикового, апельсинового. По складу дайкірі дуже нагадує коктейль кайпірінья.

Історичні факти
Творцем коктейлю прийнято вважати американського гірського інженера Дженнінгса Кокса, який працював на початку 1900 років на залізниці, в шахті, у невеликому поселенні Дайкири, розташованого на південно-східному узбережжі Куби. Ідея з приготування напою прийшла до нього в голову абсолютно випадково. Ще в 1905 році на підприємство, де він працював, мало прибути вищестояще керівництво, яке потребувало якесь особливе частування.

Серед напоїв на Кубі в ті роки був популярний ром, але щоб здивувати прибулих гостей, Кокс придумав незвичайний коктейль, з’єднавши ром , сік лайма і цукрову тростину. Через чотири роки про напій довідалися в США. Його рецепт був привезений офіцером медичної служби – Лусіус Джонсоном. Так, коктейль швидко поширився по всій країні. Особливу популярність дайкірі завоював в 1920 році, коли американський письменник Френсіс Скотт Фіцджеральд згадав про коктейль у своїй книзі «По той бік раю». Сьогодні класичний дайкірі як і раніше популярний, але не тільки в Америці і на Кубі, але і в Россіі.

Дайкірі – безалкогольний рецепт

Коктейль дайкірі безалкогольний дає сучасним господиням можливість поекспериментувати, наприклад, урізноманітнити напій різними фруктовими соками та іншими інгредієнтами. Як вже відомо, класичний дайкірі має на увазі наявність рому, соку лайма, цукру і льоду. Безалкогольний варіант ром виключає. Найпопулярніший вид цього напою готується з використанням клубнікі.

Для приготування полуничного безалкогольного коктейлю потрібно:
* 200 грам свіжої полуниці;
* 1 лайм (точніше його сік);
* 1 ч.л. цукру;
* лід.

Приготування:
Всі інгредієнти закладають в чашу блендера, останнім всипають цукор. Компоненти збивають з отримання однорідної маси. Далі в масу додають лід і ще раз збивають. Перш ніж залити отриманий коктейль в келих, потрібно його охолодити.

Зрозуміло що це не єдиний рецепт безалкогольного коктейлю. Замість полуниці можна використовувати апельсиновий сік; банан в поєднанні з вершками середньої жирності; персик, очищений від шкірки і кісточки; сироп маракуї; грейпфрутовий сік. У будь-якому випадку безалкогольний дайкірі порадує незвичайним смаком, свіжістю і легкістю.